Re: Zas jedna vyžvatlávací

Adelaine | 25.07.2012

Teď jsem trochu zmatená, proč se tolik vyptáváš na to, zda autorka ví... Poslala jsem jí žádost, jestli můžu tyhle tři věci přeložit do čj, ona mi napsala, že jasně, ať jí pak pošlu odkaz, až skončím. (Tady si nikdy nejsem jistá, co myslej tím skončím - až to dopřeložím?! to může trvat tak klidně tři roky; nebo až s tím začnu?!) Takže jí většinou posílám odkaz (když je to dlouhý), když mám už publikovaných pár kapitol a pak jí pošlu oznámení, až překlad dokončím.
Serióznější... možná psaný se serióznějším přístupem, ale vezmi si takový Kámen manželství, ten je kladně přijat snad každým (ok skoro, asi se najdou i tací, kterým se nelíbil) - je OOC, celý romantický, zápletka značně nadsazená, přesto jsou charaktery postav oddělené, pevné, zachované a v rámci uvěřitelnosti. Záleží pak, proč píšeš a pro koho píšeš, jestli čekáš ovace davu nebo nadšení hrstky nebo ti stačí tvůj vlastní pocit.
Já jsem v DI na začátku, ale proč IC? Osobně si nemyslím, že jsou ty dvě postavy tak propletené, je pravda, že k Harrymu má Severus speciální chování a pocity, které nemá k nikomu jinýmu a tím se hodně projevuje jeho charakter, ale zase čím víc povolíš, o to víc příště ještě zkusí... a tak to pokračuje, až dokud z tebe něco zbývá. Ale je to první povídka, kde SS Harryho nenávidí, chce ho pokořit, zneužít tak krutě, jak to jen jde, nehledě na to, jaký Harry je. A to bych označila jako IC. A Harry ustupuje. Proto, aby měl stále ten pocit, musí ho tlačit ještě dál. Nevím... uvidím pořádně, až to dočtu.

Přidat nový příspěvek