Re: Re: Re: Odpověď Assez

assez | 29.07.2012

A my nevím, zda to byl impulz nebo promyšlené chování, že?
A stejně bych řekla, že prvotně to byl impulz, který se následně transformoval v něco záměrnějšího.
Proč odstup? Protože Harryho poznat nechtěl. Harry byl jeho úkol, jeho vykoupení za Lily a jeho poslání od Brumbála. (A ten samotný fakt určitě nenáviděl, to nepochybně. Protože ho to… poutalo. A on, jak víme, takový druh pout nesnášel.)
Tvá otázka mi nedává smysl, když jsem snad jasně řekla, že si nemyslím, že by byla asociovanější s Lily. (I když, přiznejme si, tohle byl tah JKR, aby mohla plácat o Jamesovi, a aby tam byla celá ta backgroundová zápletka s Poberty. Takže účelovost, která ji zase asi napadla při psaní o novém učiteli obrany.) Pro případ ale, že jsi tu otázku myslela tak, jak jsi ji psala a chceš, abych o tom uvažovala…: Proč s Lily – asi by byla zřejmější a lidmi více přijímaná ona tendence její matky „vidět v každém to dobré“. Proč s Jamesem – asi by se podtrhly tatínkovy rysy, a nemyslím vzhledové. Řekla bych to takhle – u Harryho je to přehozené – vzhled tatíček, vnitřek mamička, což ale nikdo nepozná a neřeší, jelikož je kluk. Pokud by byl holka, byla by vzhledem zase celý tatíček, povahou o to víc tatíček, měla by asi její oči… (jo, to by JKR nechala). A kdyby vypadala úplně jak Lily, povahou by byla úplně jako James – horší varianta. Tak – řekla jsem Ti oba důvody, proč tak, anebo tak. (A nemluvme o asociacích, je to trochu zavádějící.)

Přidat nový příspěvek