Re: Re: Re: Re: Odpověď Assez

Adelaine | 30.07.2012

Promiň, to jsem v tom nějak neviděla.
Odstup - to je velmi pravděpodobné, souhlasím s Tebou i s důvody, ale stejně mám pocit, že v jejich vztahu jde o víc. A stále si myslím, že ho Snape nenávidí, asi se budu muset vrátit a pročíst všechny jejich interakce dle Rowlingové. Četla jsem ten článek, na který jsi dávala odkaz na svých stránkách a je to rozhodně zajímavé, k zamyšlení, ale přece jen zdaleka ne se vším souhlasím... Taky tam dávají a ukazují jen momenty, ke kterým mají argument. Ještě se podívám na komentáře, snad tam někdo nebude souhlasit a rozvinou víc věcí dál.
Odrazující nebyla narážka na výběr překladu nebo na samotný překlad - jasně že jde ve většině případů jen o výběr povídky - ale na to, jak jsi říkala "pokud se ke mně budeš nějak víc hlásit, moc klientely si nepřitáhneš." Jestli to vidíš takhle, pak musí být pro 'klientelu' celá tahle diskuze s Tebou o překladu, Snapeovi atd. odrazující.
P.S. O nazývání pravými jmény, není to přímo věnování, jen zasloužené poděkování. Neboť jsem z tý povídky fakt nadšená a bez Tebe bych na ni nenarazila, popřípadě se neprokousala prvními kapitoly.

Přidat nový příspěvek