-

belldandy | 13.08.2012

Juhúhú. tak jsem to včera přečetla. Do prčic! To vypadá dobře ... Já vidím, že to má zatím jen jednu temnou stránku. Pochybuji, že to vydržím číst takhle postupně. Já mám podezření, že to nevydržím ... :) . No, ale nebudu to vzdávat hne.
Už ten nápad napsat dvě povídky jako dvě POV je moc zajímavý. Zatím jeden z nejzajímavějkších experimentů , co jsem se v FF zažila. A co víc, zatím to vypadá, že to funguje ...
A taky jsem přiznávám překvapená, jak moc je to kanonické. to jsem vůbec nečekala.:) A i když na to ve fanfikci netrvám, přičítám to jako bod k dobru.
Některé okolnosti zápletky jsem při prvním čtení nejspíš nechápala, ale nějak mě autorka zatím přesvědčuje, že to má promyšlené a dobře ví, co dělá. :) To, jak Snape chce a nechce Pottera zabít, třebas ... Rozumím spíše te motivaci, proč jo. :) Jediný důvod, proč ne, je že mu Albus řekl, že je ještě brzy. Jiný racionální důvod nevidím, kdyzž už jednou ví, ž je jeho smrt nutnák porážce Voldemorta. Teď, když Harry může možná přežít, se už ovšem karty trochu otočily. :)
Taky mě zaujala ta hůlka, co vnutil Brumbál Severusovi. On narozdíl od něj ví, že je to ta nepřemožitelná a Severus by ji mohl mít právo užívat, jeneže ve skutečnosti , jak víme nemá, má ji Potter, co už přemohl Draca. To jsem zvědavá, jak si s tím poradí.
Při tom přechodu na vzpomínky, jsem samozřejmě taky byla nějakou chvíli zmatená, ale myslím, že se čtenář zorientuje rychle. Od čeho tu hlavu mám, že? To ještě nic není... Jsou i příběhy , kde člověk něco sleduje a opravdu dlouho neví, co to přesně mělo být. Za vše bych jmenovala třeba proslulou sezónu seriálu Ztraceni, kde se ukázalo že domělé retrospektivy byly ve skutečnosti náhledy do budoucnosti. :) Celou sźonu divák tápal. A taky jsem to pobrala. Tohle je proti tomu zatím brkačka. :)) .
Já mám vlastně docela ráda, když autor čtenářům vše nepředkládá, jak na talíři. Pokud má vše promyšlené, může si todovolit. :) Ovšem to, že to má promyšelené je docela důležitá podmínka. :)
PS: Adelaine, proč Horcruxy? Proč ne viteály? To je asi jediná věc, co mě na překladu zarazila.
PS: PS: : Je tahle fanfikce už dopsaná? A je dopsaná v obou částech? A jak autorka přidávala kapitoly? Napsala napřed Noci a Incvictus nebo obě POV střídala a přidávala postupně? Tohle mě vážně zajímá ... Adelainea ty budeš překládat v jakém pořadí?
Kam Assez, chodí na tak zajímavé fanfikce. Zná narozdíl ode mě tohle a ještě si stěžuje, že nikdo nepíše nic zajímavého. :)))
Adelaine, moc děkuju za překlad a těším se na pokračování.

Přidat nový příspěvek