Re: -

Adelaine | 13.08.2012

To asi nevydržíš, protože je to dloooouhý. Ale vůbec ti to nemám za zlý. Já taky musím okamžitě všeho nechat, jakmile přidá novou kapitolu;)
Mně taky ten nápad zaujal a popravdě ona nejdříve napsala Noci (jako svoji první fanfiction) a pak když to dokončila, tak rovnou začala Invictem. Takže Noci jsou dopsané a Invictus jsem někde v komentářích četla, že ho má taky dopsaný, ale čeká na obetování a zbývá jí publikovat 17 kapitol. Pak plánuje ještě epilog jako samostatný příběh, začala na něm snad i pracovat, ale autorka je těhotná a čeká dvojčata, takže bůhví, jak to s epilogem bude. Já to budu překládat dohromady, vždycky stejné události z obou POV, (i když má něco do sebe to dělat i postupně), ale můžete se pak rozhodnout, jak to číst… aspoň tam budou větší rozdíly, jak to jednotlivé (ony dvě) postavy vidí. Kánon to dodržuje velmi, popravdě si občas myslím, že více než Rowlingová:D
S tou smrtí mě to napoprvé taky zarazilo… Ale možná se chtěl dozvědět, co dělal a jestli ho na to nepotřebuje. A pak, nebyl ochotný se ho rovnou vzdát.
Promyšlené to má velmi dobře a popravdě mnohdy mám po každé kapitole čím dál víc otázek. Takže nečekej, že se tam odpovědi dozvíš hned, ale většinou se je postupně nějak dozvíš. S hůlkou nebudu spoilerovat, ale bude tam zmíněná.
P.S.: Jo Horcruxy, já si prostě nemůžu pomoct, ale v Medkově překladu, (ač je jinak geniální a díky slovům jako famfrpál ho mám ve zbožné úctě) vyloženě nesnáším dvě věci – Lunu a Horcruxy. Viteál mi přijde jako moc radostné, veselé slovo oproti tomu, co má vyjadřovat a jak zní v originále, takže doufám, že mi prominete, ale nebudu horcrux nahrazovat viteálem.
To sice tenhle příběh je velmi dobrý, taky ho Assez zmiňovala v těch šesti nejlepší (obě části), ale přesto je to jen hrstka proti tomu, co je napsáno. A kde je nachází – to by mě taky zajímalo.
Děkuji moc za komentář. Chyby a překlepy má každej, to je myslím, absolutně v pohodě.

Přidat nový příspěvek