-

belldandyl | 16.08.2012

Tak Zahradu už mám přečtenou, ale evidentně zběžně, protože ten rozhovor o významu zahrady getsemanské jsem nějak přehlédla. :) Nechám si poradit, kde to byl. Alespoň, že báseň Invictus jsem v textu nepřehlédla. :)

Ke konci musím říct, že bylo dobře že autorka bydlí někde daleko ode mě, protože jsem měla xchuť jí uškrtit. :)))) Tohle se nedělá. Já doufám, že ten epilog dopíše. Takový konec je pro čtenáře utrpení. na druhou stranu, proč mám jí pořád trpět jen hlavní postvy, ať si čtenáři taky užijí. :)

Musím říct, co jsem už nspasla jednou, já mám pro Harryho POV slabost. Z jeho pohledu samozřejmě hodně věcí nevíš, ale toje právě ono. Má to takovu správně klaustrofobní, až trochu paranoidní náladu. Tím, že je harry pořád zavřenej a skoro s nikým jiným nemluví, tím že ví, že Snapeovi nemůže tak úplně věřit a to ani po té, co se věřit rozhodne:), a naposledy tím, že si nemůže být jistý vlastními emocemi. Nemůže rozpoznat, co sou přirozené city a co je důsledek výše zmíněných okolností - uzavřeného prostoru, odříznutí od vnějšího světa a možnosti budovat vztah jen s jednou osobou.

Ve třetí čtvrtině bylo hodně silných scén. Juhú! Mrazení i horkost. Už je to tu zas. Zase mám pocit, že se mi fanfikce líbí hlavně od poloviny nahoru - nejsem divná? :)))

na Invictu je myslím zas silný Severusův deziluzivní pohled na svět. Takové to, od ničeho a od nikoho nečekám nic dobrého. Obviňuji ostatní, ale vlastně hlavně sebe. :) No, ale soudit poctivě nemůže, protože se mi zobrazuje asi tak polovina kapitol.

Mimojiné - můj odkoukaný recept, jak uvařit NoG a Invictus: Getsemanská zahrada střídá: čtení knih a rozhovory o nich, šílené erotické sny, trénink a sex. :) Invictus střídá rozhovory s Brumbálem, rozhovory s Temným pánem, Rozhovory s Potterem a sex. :) PS: Když jsem začínala číst, tak jsem rozhodně nečekala, že tam bude tolik sexu, ale na to si rozhodně nebude stěžovat, že?

A to už spoileruju, co? Ještě, co říkáš tomu, jak se dva heteosexuální muži do sebe zamilují? : ) To je ale ulítlá zápletka, ale když oni tam vlstně nemaj moc na výběr. Taky jsem teda nečekala, že se z tohohle příběhu vykuklí jedna z verzí nuceného svazku, ale přiznávám, že se mi to v tomto případě se mi to hodně líbilo.

Ta scéna s Kráturou z téhle kapitoly, má pak docela klíčový výnam ve finále Noci. Tedy vlastně hlavně to, že tam není. :) Harryho POV ji nezahrnuje. Tak čtenáři, dávejte pozor hned od začátku, ať vám to potom nechybí. :)

Tak už jsem se asi vykecela, když budu ještě otálet, tak si na něco, s čím se nutně potzřebuji svěřit vzpomenu. tak už raději končím ...

Přidat nový příspěvek