Re: -

Adelaine | 28.08.2012

Nj, ještě pár věcí tam stihne. Taky mu tam přišla Narcisa, že? Rozjede se to později víc, tohle jsou takové úvodní, seznamovací, zařizovací akce.

"Harry teď působí jako absolutní troska (víc než v Nocích), která naví, kdo je, kde je, kdy je a není jisté, jestli ještě někdy bude." Tohle mi přijde jako geniální rys autorky, kdy ona opravdu dokáže napsat to jen z pohledu Severuse, takže i to, co předkládá, jako pravdivá a jasně daná fakta, je to, jak to vidí Severus, není to obecná pravda. A v Nocích je to přesně naopak.

Na potřebu nenávisti se mi strašně líbí v Kameni jedna věta. "Jako by Severusova urážka usadila celý svět na správné místo." Myslím, že tohle je i tady. Možná nepotřebuje ho nenávidět, možná jen ví, že když ho Harry nenávidí (protože to je cit, který má pro Severuse rezervovaný), je Harry v pořádku, není porouchaná poslušná panenka. A možná ji potřebuje, aby dokázal hrát svou roli.

Je to zvláštní, ale i autorka má málo komentářů a to bych řekla, že čtenářů má hodně. Možná na to není co říct, nebo je toho tolik, že se to nedá obsáhnout. Ale já jsem ráda a doufám, že to aspoň na někoho zapůsobí a líbí se.
Malých částech?! Mně to vždycky trvá...:D Ale jo, chápu, že jednou za týden si přečíst kus povídky, zatímco čtu množství dalších je trochu zavádějící... Taky to znám.

Za návrh děkuji, hned to jdu opravit, taky jsem přemýšlela, jak to udělat jasnější, ale tohle mě nenapadlo. Snad už je to lepší.
Děkuji za dlouhý a podnětný komentář

Přidat nový příspěvek