ss

Coretta | 07.10.2012

Mně se povídka zatím dost líbí, jen se podobně jako někteří další čtenáři nedokážu vyrovnat s takovýmhle Harrym. Neříkám, že má být nějaký superhrdina s IQ až do nebe a nekonečnými schopnostmi, ale přijde mi strašně nereálné, když je to jen výbušný spratek bez špetky talentu. Takový nebyl ani v kánonu, i když ho tak někteří autoři povídek vnímali. Prostě by to nemohl vyhrát.
Odstavení do role kdy ho vrchní manipulátoři války jen využijí pro pár nezbytností a pak ho nechají umřít, protože není jiná možnost (takhle to tu nebude, je mi to jasné) mi nesedí. O tom, jak si tam všichni znásilňují jeho mysl a zbavují ho tak osobnosti, ani nemluvím. Nemám pocit, že když zůstane naštvaný na Snapea a bez jediné inteligentní myšlenky, bude jeho osobnost zachována.
Také se mi moc nelíbí, že by měl v podstatě jeho práci odvést Snape, ať už je to sebelepší, vhodnější a sympatičtější postava.
Tak jen doufám, že se Harry trochu vzchopí a vydobude si svoje místo v příběhu. Pochopila jsem to tak, že Snape má na Harryho hodně nízký názor, proto tady byl Harry znázorňován spíše jak ho vidí právě on.
Jinak je povídka hodně zajímavá, taky bych čekala, že se bude líbit. Ale máš to tu celkem nové, tak bych se počtem čtenářů neznepokojovala :-D Za dobu, co jsem to tu před pár měsíci objevila, hodně přibylo, musím říct, že kvalitnějšího, takže já se pravděpodobně vracet budu :-D

Přidat nový příspěvek