Re: ss

Adelaine | 08.10.2012

Tohle je povídka celá ze Severusova úhlu pohledu. Sice je to částečně předkládáno, že je to objektivní, ale ve skutečnosti je to vysoce subjektivní... A Severus o Harrym vysoké mínění nemá, proto tu Harry vypadá trochu jako hysterický, rozmazlený blb. Když si čtu rozhovory, které jsou napsány v obou POV (Harryho POV je celá samostatná povídka - Noci v zahradě Getsemanské), tak mám často pocit, že mluví úplně o něčem jiném.
Já to chápu tak, že Severus se prostě k Harrymu chová jako k věci, možná trochu debilovi, či praseti na porážku, protože si to o něm myslí, a Brumbál si jde za 'Větším dobrem'.
Severus chování přehodnotí docela brzy, částečně. Belldandy snad jen říkala, že v poslední třetině je z Harryho POV nejvíce mrazivých scén, ale myslím, že se ani do té doby rozhodně nebudete nudit, aspoň mně připadá, že povídka je plná zvratů. Ale stále… jsou ve vězení, a přestože jejich vztah se bude vyvíjet, ze Severusova pohledu bude Harrym stále hodně manipulováno, trochu loutkovým stylem, aniž by k tomu samotný Harry mohl něco říct. Taky je třeba pamatovat na to, že Severusovi za zadkem stojí Voldemort a kontroluje každý jeho krok.
Děkuji vám moc za komentář, trochu se mi to komplikuje, ale budu se snažit i dál přidávat pravidelně, a pardon za dlouhou odpověď, nějak ráda se vykecávám...

Přidat nový příspěvek