---

Sitara | 08.04.2013

Zdá se, že jsem zase klikla na něco, na co jsem klikat neměla :-D Měla jsem v plánu začít číst, až budeš aspoň za půlkou (no jo, ono je tohle blbý říct, protože ty s tím máš tolik práce a děláš na tom tolik měsíců a já bych si pak přišla k hotovýmu a během chvíle bych to přečetla, jenže tohle se mi aspoň podle shrnutí zdálo jako příběh, který bych asi jinak číst nemohla, většinou si vybírám spíš ty romantické atd.), takže nechápu, co mě v sobotu v noci přimělo kliknout na první kapitolu a pustit se do čtení... Četla jsem do čtvrt na čtyři do rána a většinu neděle. První kapitoly se mi spíš nelíbily. Říkám spíš, protože na druhou stranu jsem musela už od začátku obdivovat autorku, její spisovatelský um a rozhled, protože jen málo kdo by asi dokázal napsat něco takového, z čeho si připadáš, jako kdyby tě vytáhli ze ždímačky. Takhle jsem se hrozně dlouho při čtení nějakého příběhu necítila - myslím ten pocit zauzlovaných vnitřností, děsná lítost nad Harryho bezmocí a nad nemohoucností nějak vyventilovat svůj vztek... Pak, když příběh postupoval dál, začaly rozovory o literatuře, Harryho šílený sny, trénování a sex s nenápadnými, o to vzácnějšími něžnými okamžiky nebo spíš lépe řečeno Harryho milými myšlenkami - i když byl pod vlivem lektvaru, ...nevim, nemyslím si, že bych se do povídky zamilovala nebo sakra jo, ještě si nejsem jistá :-D každopádně ji mám furt v hlavě a vůbec nechápu, jak přežiju jednu kapitolu týdně, když jsem teď měla takový komfort přečíst si jich 22 najednou (nechápej mě prosím, jako nevděčníka a vůbec si nechci stěžovat nad tempem přidávání - to vůbec, naopak tě obdivuju, že stíháš překládat ty dlouhý kapitoly a přidáváš pravidelně...), ale bude to drsný.
Jediný, co mi chybí, je Snapeův pohled nějak zároveň s tím Harryho. Škoda, že to autorka nedala na střídačku :-D Šíleně dychtím po tom se dozvědět, jak to všechno vnímal a prožíval on. A protože čtení s překladačem nesnáším, nezbyde mi, než si počkat :-D
Líbí se mi vysvětlivky - dozvěděla jsem se zajímavý věci :-D
A opravdu moc se mi líbí tvůj překlad, vůbec nic na mě nepůsobilo rušivě, všechno parádní (jen nepodstatný maličkosti jako Smrtijedé a hor*** ty víš co, mi nejdou pod nos), ale to je fuk. Byl to prostě zážitek to číst. Z mučení se mi dělá zle, myslela jsem, že když přišel na řadu Malfoy, že to snad budu muset přeskočit, ale ustálala jsem to :-D Jen se děsim toho, co Harryho ještě čeká. Než přijde konec.
Hm, myslim, že jsem chtěla napsat ještě něco, ale už takhle to bude nechutně dlouhý komentář (pardon), takže bych se měla krotit :-D
Moc ti děkuji, Adelaine. Za výběr povídky, za krásný překlad, za silný zážitek. Díky! Budu se moc těšit na další kapitolu ;-)

Přidat nový příspěvek