-

belldandy | 18.06.2013

Přiznám se, že i já v hlavě mám tenhle díl trochu zařazený jako výplňkový. Ve srovnání s tím, co bylo před tím a co bude, jsou tyhle prázdninové části v Čajové sáze vždy takové trochu přechodové.
Ale překvapivě pro mne, když jsem si to takto nezávisle mohla přečíst, velice mě to bavilo. Platí to staré, že všechny ty věci, které se dějí mezi... - mezi velkými událostmi - mají také v příběhu své důležité místo. Musím se omluvit autorce za pocit, že se tu nic důležitého nestalo, protože nakonec se tu vlastně cosi důležitého stalo. Totiž to, že jsme dozvěděli něco minimálního o Snapeově životě mimo Bradavice, což nějaký dopad na další příběh má.
Z druhé strany si říkám, co by se přesně stalo, kdyby tahle část z Čajové ságy opravdu vypadla? A mám stále pocit, že by ten příběh fungoval skoro stejně jako s ní. :)
On je to vlastně zvláštní zážitek si to takto z odstupu přečíst. Když už nejde o první čtení, při kterém se jeden především pídí po tom, jak to vše dopadne, ani o betování, kde se pídí po něčem, co by mohlo být napsáno jinak. A když se jeden neklepe, jak to bude dál a kdy už, kdy už ... tak dokáže všechno lépe vnímat. :)
Lanevro a Adelaine, děkuji. Užila jsem si to ...

Přidat nový příspěvek