Překlady

Zde najdete překlady povídek od anglicky mluvících autorů, na kterých momentálně pracuji. Všechny jsou Snarry. Pokračuji v Trilogii 'druhým' dílem Invictus: Neporažený od StarCrossed. A dále pracuji na překladu povídek Čajové ságy od Telanu

 

Čajová sága

Další extrémně dlouhé dílo sestávající se ze sedmi relativně nezávislých povídek.

Nanejvýš znepokojivý čaj - První kraťoučká povídka obsahuje rozhovor u čaje mezi Snapem a Brumbálem. Jen rozhovor...

Občas až Blázen snad - Druhá krátká povídka obsahuje Snapea, který Harryho pozorně sleduje, a Harryho, jenž mu jeho chování oplácí...

Jako sklenka - Třetí, o něco delší povídka, vypráví o tom, jak Harry na konci školního roku má vizi, že se Snape ocitne ve smrtelném nebezpečí. Jak se zachová?

Korespondence - Čtvrtá a kraťoulinká povídečka, ve které si během prázdnin Harry se Snapem dopisují.

Čarovná píseň - Pátá, dlouhá a kapitolová povídka, kdy Harry se Severusem prožívají svůj tajný vztah

 

Trilogie od StarCrossed

Obsahuje první díl - Noci v zahradě Getsemanské, druhý - Invictus: Neporažený a k nim poté i epilog - "Osvobození Sysifa"

Noci v zahradě Getsemanské a Invictus: Neporažený jsou ten samý příběh, ta samá zápletka, ten samý děj, ale každý je z pohledu někoho jiného a to z nich dělá úplně, ale úplně jinou povídku. Noci jsou z pohledu Harryho, Invictus z pohledu Severuse. Děj je jednoduchý - Harry je na Malfoy Manor chycený a následně uvězněný Voldemortem na odlehlém místě, kde jedinou společnost mu dělá Snape jako jeho hlídač a občasné mučící návštěvy Smrtijedů.

Není to romantický příběh, alespoň strašně dlouho není, ale přesto bych řekla, že je to jeden z nejlepších příběhů, co jsem kdy četla. Obdivuji, jak jsou tam zachovány charaktery postav – Voldemort je nevypočitatelný a zlý, zlý a nevypočitatelný, Brumbál je manipulátor a žádá nemožné, zatímco se usmívá, mrká a hraje na svědomí, Severus dělá vše, co musí a ještě víc a je nepříjemný, protivný, nedůvěřivý a jako každý touží po chvále a uznání, jedno od koho, a Harry je trochu natvrdlý a mladý a Nebelvír. Přesto přesevšechno se autorce povedlo dát je dohromady. Navíc autorka zachovala i reálie, které jsme do té doby potkali v kánonu. Pokud vám vadí, že je to zezačátku dost drsné a velmi dlouho se tam nevyskytuje žádná romantika, jen sex, tak to nečtěte. Ale já jsem tomu příběhu propadla a netrpělivě očekávám každou novou kapitolu. Doufám, že i vám se bude líbit.

Také tím chci moc poděkovat assez, která mě k příběhu dovedla.

Překlady - komentáře

Pro belldandy a Assez

Adelaine | 05.08.2012

Teď jsem dočetla ke konci českého překladu DI a máte pravdu, Severusova povaha je nezvyklá, svým zvráceným způsobem uchvacující, ale je OOC.
V Kameni Severus Harry vede, chrání, ale už od začátku o něm smýšlí jako o svém manželovi, potencionálním partnerovi. Přesně, jak říkáš, belldandy, tohle mi v EK vadilo, ale přesto ano, i já si myslím, že lepší české dílo neexistuje. A považuji ho za jedno z vrcholných děl Snarry. Alice umí psát neuvěřitelně dobře. Své čtenáře pohltí, strhne, uchopí za duši, rozcupuje, cokoliv si zamane. Nevím proč, ale já to znovu přečíst nedokážu, vždy jsem po chvíli musela přestat.
Nevím, jestli bych Harryho označila "víc holka";), možná spíše jako neuvěřitelně mladšího - nejen věkem, ale hlavně zkušenostmi, zážitky. Také je jistě naivnější a romantičtější.
A o co víc mezi nimi jde? O všechno. O posedlost. O život. O syrové, nekontrolovatelné emoce. Oni ze sebe navzájem vytáhnou to nejhorší i to nejlepší.

Re: Pro belldandy a Assez

belldandy | 06.08.2012

Děkuji za odpověď.
Harry holka to samozřejmě není. Jen mám občas pocit, že na kluka občas některé věci moc řeší. Nic naplat, vymyslela ho jako hlavního hrdinu ženská. :)

Re: Re: Pro belldandy a Assez

Adelaine | 07.08.2012

No to ale Severuse také...
Ještě jsem přemýšlela o patronech (pak jsem včera dočetla Tvojí povídku, Assez, a zjistila jsem, že očividně nejsem jediná), ale osobně nemám k Rowlingové takovou důvěru, že tím myslela něco víc, než jen abychom poznali, ke komu ten patron patřil, ale... Stejně se mi jeví jako nejpravděpodobnější, že Severus se musel smířit s uspořádáním věcí, když svým patronem 'dal souhlas' s tím, že Lily patří k jelenovi... Ale líbí se mi ta myšlenka, že Harry se Severusem i díky patronům patří k sobě...

Re: Re: Re: Pro belldandy a Assez

belldandy | 11.08.2012

No jo, ale kánon je psaný víceméně jako Harryho POV. Takže jestli tam Severus něco rozebírá, tak my čtenáři se to nedozvíme. Pak už záleží na autorce fanfikce, jakého Severuse udělá, když se mu rozhodne podívat do hlavy. :)
PS: Jen tak mimojiné. Co ti na konci Kamene manželství přijde napravděpodobné? Teda mě přijde v Kameni vůči kánonu nepravděpodbných docela hodně věcí, ale nemám to nijak svázané s koncem. :)
A taky pořád řeším, jestli nejsem staršně divná, protože opakovaně čtu komentáře, v nichž se někomu nějaká fanfikce líbí ze začátku, ale potom ho to zklamalo. Já to mám mnohem častěji obráceně. U kamene taky. :) Třeba ty scény na Snape m, toanor není nic pro mě. Sice to přežiju, ale kdyby se někdo ptal mě, Snape není aristokrat. :) Za to ke konci konci mám hodně oblíbených scén (třeba první polibek, Harry na shromáždění, jak poznává kdo chybí, Harry omilustňuje Luciuse, samozřejmě Draca a Charliieho) a úplný konec s vylidněným Londýnem považuji za jednu z nejsilnějších scén v Kameni. (I když se společenským uspořádáním v Kameni se asi prostě nikdy úplně nesmířím.:) )

Re: Re: Re: Re: Pro belldandy a Assez

Adelaine | 12.08.2012

To sice ano (záleží na autorce), ale jsou v kánonu naznačené emoce, reakce, do kterého musí Severuse napakovat. Jo a v tomhle (ano, propagace) se mi strašně líbí Invictus, tam se mu podívá do hlavy hodně a přesto je to stále Severus.
P.S.: Tos vzala z ffdeniku, že?! Jasný, právě ten konec. Harry jako všehoschopný král a šílený Voldemort zabíjející celý svět (věrohodné v jejím podání, nevěrohodné kánonu). Ale tím neříkám, že se mi ty scény nelíbily. Líbily, a ano, zrovna u Kamene čím jsem dál, tím je to lepší. A ruku na srdce, která autorka by si nepřála uvěřitelně zničit celý svět? A právě proto mě možná naštvalo ještě víc, že nepokračovala, že z téhle prekérní situace, kterou připravila, nevybruslila, že pak odešla... Ano, mohlo se jí něco stát, ale jestli jen tak odešla, tak jsem na ni naštvaná, že se k té apokalypse nepostavila;)
A já četla Kámen jako první slash (EK jako druhý) a díky němu mám slash ráda a proto mi vůbec nevadí Snape jako šlechtic, i se mi to líbí.

Re: Re: Re: Re: Re: Pro belldandy a Assez

belldandy | 13.08.2012

Ona se prý Darcy na konci omlouvala, že se musí starat o nemocnou tetu - něco takového, ale já ji taky trochu podezírám, že vytvořila katastrofu takových rozměrů, ze kterých bylo příliš těžké bez problémů vybruslit:) a proto už si netroufla k příběhu vrátit. :)))
Díky za odpověď. Ano, mám to z FF, snad to nevadí? :)
Někdy budu muset s někým taky rozebrat, proč lidem vadí ten "mocný Harry"? Že je to to nekanonické o tom žádná. Na druhou stranu, ta věc s tím, že za to kým Harry je může vlatsně datum narození, přišla v kánonu až později. Po čtyřce či trojce ho bylo oprávněné považovat za něčím výjimečného. Ale domnívám se, že důvody, proč to mnozí nemají rádi jsou i v něčem jiném než, že to není kanonické. Přijde jim to iritující (mě taky spousta věcí - jen tohle dosud nikde nijak mimořádně ne), proto se musím vyptat druhých, proč to tak mají? :)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro belldandy a Assez

Adelaine | 13.08.2012

Nevadí, jen jsem v první chvíli netušila, která bije.
Já myslím, že jim ani tak nevadí "mocný Harry" jako spíše neomylný Harry, kterému se pomalu nedá nic vytknout.
Ale já Harryho v Kameni miluju i s jeho královstvím a vším. Mně se to do tý povídky hodí. Jen je to odchýlení od Rowlingové, což je ale celá Josephinina kouzelnická společnost, tohle je jen takový vrchol. Datum narození bylo sice zmíněno později, ale už ve dvojce mu řekli, že nějaké vlastnosti 'zdědil' po Voldemortovi...

Re: Pro belldandy a Assez

ginny | 02.10.2013

jaký je celí název povídky EK

Re: Re: Pro belldandy a Assez

Adelaine | 05.10.2013

Elysejský klíč. Jestli jsi nečetla, tak rozhodně doporučuju. https://www.elysejsky-klic.estranky.cz/clanky/elysejsky-klic.html

***

belldandy | 02.08.2012

Teda Adelaine a Assez, vy mi dáváte? :)

Jsem si musela celou vaši diskuzi přečíst, abych s ní samozřejmě celou dobu v hlavě vedla taky rozhovor. Už ten svůj vnitřní rozhovor asi nedokážu přepsat, ale stejně jsem lescos z toho, co se v něm objevilo, už minimálně Assez, v minulosti napsala. :)

Je zvláštní, jak mě z iracionálního důvodu cizí názory často rozesmutňují. Je to zřejmě tím, že znejišťují mé vidění světa, třebas jen FF světa. Ale to je dobře, moc dobře! Své názory má člověk podrobovat zkouškám. Víra, o níž není pochybováno, nestojí za nic (aneb, jak říká Tomáš Halík "Co je bez chvění, není pevné" ). Tak se s tím svým světem, co náhle nestojí na betoně, ale jen na proužku staniolu musím smiřovat. :)

Snad mi jen ještě stojí za zmínku, že s Asseziným postojem k zatím poslední kapitole DI v lesčems souhlasím. Patřím přesně k tomu typu čtenářů, co si namlouvali, že to bude s SS trochu jinak, ale zas než jsem přelouskala těch sedm kapitol, byla jsem na konci už s dějem smířená a na dokonce dojatá. Já už asi svůj kladný postoj k této fanfikci nezahodím. A přečetla jsem to první den po vydání, i když jsem měla předsevzetí že to budu číst a ž zítra, protože jsem na to neměla vůbec čas. Možná trochu zklamání, ale stále doplněné mým čtenářským zanícením. Každopádně jsem si vzpomněla na Salazařetiny komentáře k DI, na které jsem kdy narazila a myslím, že právě ona vše intuirivně pochopila naprosto správně. To já v tom hledal něco jiného.

Vlastně taky docela chápu Adelainin náhled na EK. Ono mi ale snad ani nevadí, že se SS chová k harrymu otcovským způsobem. To třeba v Kaměni manželství přece také. To je ten seme/uke náhled, pro který mám vlastně docela slabost.

Já vidím problém v tom, e Alice píše svým způsobem zcela neeroticky. Tedy vztah hlavních hrdinů v EK neměl dlouho vůbec tento rozměr a pak ho najednou nabyl, což je to s čím mi přijde má část čtenářů u EK problém. Já taky ... Ale stejně je to pro mě nejsugestivnější česká snarry fikce - nic víc, ale také nic míň. Žádná druhá mě do takové míry nestrhla a nenutila se jí přizpůsobit a uvěřit jí. To musí být schopností psát, jinak si to odůvodnit neumím. Ve fábuli to rozhodně není. I když si myslím že i to má Alice nadprměrně dobře promyšlené. Což je něco co dokážu těžko racionálně odůvodnit, ale já to tak prostě mám. A musím říct, že při dalších čteních mi kupodivu tahle přeměna jejich vztahu v EK dávala smysl víc.

No na Invictus se já samozřejmě těším :). Já mám asi trochu úchylku libovat si v tragických příbězích, ale na druhou stranu, kdo by chtěl číst čtyřicet kapitol o tom, že je všechno pohoda. To je přeciž trochu nuda. To že to jede paralelně ve dvou POV mi přijde hodně zajímavé.

Abych se zas zapojila do debaty. Pro mě to jaké mám ráda POV nesouvisí až tak s tím koho mám ve ficki ráda. Jako průměrná HP fanynka sice považuji za nejzajímavější postavu HP světa Severuse, ale při tom si zrovna nelibuji v jeho POV. Pro mě odhalený Severus Snape, tak už docela není sám sebou. To už se autor/ka (chtěj nechtěj) dopouští jeho interpetretace. Což bývá často zajímavé, ale pořád platí ... že Harryho POV jsou pro mě nejpřirozenější, protože tak to bylo i v kánonu. A pak je tu ta věc, že se mám s Harrym tendenci při čtení ztotožňovat. Nic naplat, on je z nich dvou víc ten holka. :)

Odpověď Assez

Adelaine | 28.07.2012

Nechtělo se mi to hledat dole, tak začínám znova...
Nebral by ji jako otec, těžko říct, jestli by se v takhle dokázal chovat jako rodič... Ale nemyslel by na ni romanticky, pomáhal by ji, chránil by ji, vedl; nemyslel by na ni romanticky.
Zrada či pomsta... to byla otázka a stále je, proč si myslíš, že chce, aby Harrym měl pocit, že ho nenávidí (když podle Tebe to není nenávist)?
Podle mě z je jich rozchodu vinil sebe, pak možná JP. Lily podle mě ne (taky nezapomínejme, že se smrtí milované osoby, se dotyčná stává v očích dotyčného nadpozemskou bytostí).
Asociace... pravděpodobně z více důvodů, ale hlavní je prostý - Lyliina dcera, Potterův kluk. Ve chvíli, když znáš oba rodiče (a vlastně i když je neznáš), tak řadíš lidi genderově. Každé pohlaví se chová jinak, řídí je jiné priority, mají jiné zákonitosti. Historicky, evolučně to tak je a nikdy to nebude jinak. A my to tak podvědomě cítíme. Nejvíce dojmu získáš z prvních pěti minut a on by v ní podvědomě hledal Lily a taky by ji našel. (Našel by ji i v Harrym, kdyby první, co na něm viděl, nebyl James).
A vše taky vlastně závisí na tom - proč ho vlastně má nerad?

Re: Odpověď Assez

assez | 28.07.2012

Dobrý nápad.
Je jedno, jak by ji bral, zkrátka mám pocit, že byl-li by holka, vycházeli by spolu ještě hůř. Nehledě na to, že chránil i Harryho, pořád by měla jiné lidi, kteří by ji vedli – do toho by se Severus nepletl. Potom by zbyla už jen ta romantika… a k tomu se nekloním.
Proč si myslím, že chce, aby si Harry myslel, že ho nenávidí? Tak jednak – vezmeme-li v úvahu jednoduchost – přímočarost! – Nebelvírů, je tohle postoj, který Harry ve svých jedenácti plus pubertě jednoznačně identifikuje, tudíž se nebude vrtat hlouběji. A Severusův důvod? Chce, aby si od něj Potter držel odstup. Snad o tom tak podrobně nepřemýšlel… snad proto si mohl myslet, že k Harrymu nenávist cítí. Anebo o tom přemýšlel příliš, nespal a pak si zlost vylil na Harrym. Vím já? :)
…fakt? Já myslela, že holčičky se víc podobají tatínkům. :)
/Nejvíce dojmu získáš z prvních pěti minut a on by v ní podvědomě hledal Lily a taky by ji našel. (Našel by ji i v Harrym, kdyby první, co na něm viděl, nebyl James)./ Tady je právě ta dvojsečnost zbraně, past. K absolutnímu zbožňování nebo k absolutní nenávisti. Asi by přišlo na to, čeho by se v prvních pěti minutách vyděsil víc.

Re: Re: Odpověď Assez

Adelaine | 28.07.2012

Nepřemýšlel... To těžko, věděl, že tahle situace nastane deset - jedenáct let, co tam učil a věděl, že je Harry naživu. Takže buďto to bylo promyšlené jednání nebo náhlý impulz, který nedokázal potlačit.
Udržet odstup by bylo pravděpodobný - tím pádem by holku nesnášel ještě víc, ale proč? Bál se, jaký bude, bál se zklamání, kdyby ho poznal a zjistil, že z Lily toho zbylo málo?! Proč, když ji tolik miloval, si nedržel blízko toho, kdo byl její... To ale zakládá novou otázku, kdyby to nebyl Potter, ale měla by Harryho s někým, s kým Severus měl nijaké vztahy, jak by se k němu choval?
Ale ve chvíli, kdy chceš jejich vztah popsat, nějak rozvést, musíš si uvědomit svůj důvod, proč ta nenávist vznikla a z těch vycházet, chceš-li ten pocit změnit, taky se to nedá změnit za den. A pracovat s takhle již určenou postavou není lehké. Možná proto mnoho lidí si s tím nedá tak záležet.
P.S.: Proč Ty si myslíš, že jako holka by byla více asociovaná s Lily?

Re: Re: Re: Odpověď Assez

assez | 29.07.2012

A my nevím, zda to byl impulz nebo promyšlené chování, že?
A stejně bych řekla, že prvotně to byl impulz, který se následně transformoval v něco záměrnějšího.
Proč odstup? Protože Harryho poznat nechtěl. Harry byl jeho úkol, jeho vykoupení za Lily a jeho poslání od Brumbála. (A ten samotný fakt určitě nenáviděl, to nepochybně. Protože ho to… poutalo. A on, jak víme, takový druh pout nesnášel.)
Tvá otázka mi nedává smysl, když jsem snad jasně řekla, že si nemyslím, že by byla asociovanější s Lily. (I když, přiznejme si, tohle byl tah JKR, aby mohla plácat o Jamesovi, a aby tam byla celá ta backgroundová zápletka s Poberty. Takže účelovost, která ji zase asi napadla při psaní o novém učiteli obrany.) Pro případ ale, že jsi tu otázku myslela tak, jak jsi ji psala a chceš, abych o tom uvažovala…: Proč s Lily – asi by byla zřejmější a lidmi více přijímaná ona tendence její matky „vidět v každém to dobré“. Proč s Jamesem – asi by se podtrhly tatínkovy rysy, a nemyslím vzhledové. Řekla bych to takhle – u Harryho je to přehozené – vzhled tatíček, vnitřek mamička, což ale nikdo nepozná a neřeší, jelikož je kluk. Pokud by byl holka, byla by vzhledem zase celý tatíček, povahou o to víc tatíček, měla by asi její oči… (jo, to by JKR nechala). A kdyby vypadala úplně jak Lily, povahou by byla úplně jako James – horší varianta. Tak – řekla jsem Ti oba důvody, proč tak, anebo tak. (A nemluvme o asociacích, je to trochu zavádějící.)

Re: Re: Re: Re: Odpověď Assez

Adelaine | 30.07.2012

Promiň, to jsem v tom nějak neviděla.
Odstup - to je velmi pravděpodobné, souhlasím s Tebou i s důvody, ale stejně mám pocit, že v jejich vztahu jde o víc. A stále si myslím, že ho Snape nenávidí, asi se budu muset vrátit a pročíst všechny jejich interakce dle Rowlingové. Četla jsem ten článek, na který jsi dávala odkaz na svých stránkách a je to rozhodně zajímavé, k zamyšlení, ale přece jen zdaleka ne se vším souhlasím... Taky tam dávají a ukazují jen momenty, ke kterým mají argument. Ještě se podívám na komentáře, snad tam někdo nebude souhlasit a rozvinou víc věcí dál.
Odrazující nebyla narážka na výběr překladu nebo na samotný překlad - jasně že jde ve většině případů jen o výběr povídky - ale na to, jak jsi říkala "pokud se ke mně budeš nějak víc hlásit, moc klientely si nepřitáhneš." Jestli to vidíš takhle, pak musí být pro 'klientelu' celá tahle diskuze s Tebou o překladu, Snapeovi atd. odrazující.
P.S. O nazývání pravými jmény, není to přímo věnování, jen zasloužené poděkování. Neboť jsem z tý povídky fakt nadšená a bez Tebe bych na ni nenarazila, popřípadě se neprokousala prvními kapitoly.

Re: Re: Re: Re: Re: Odpověď Assez

assez | 02.08.2012

Ale jistě že jde, kdyby nešlo, nebylo by tak moc snarry povídek. BTW – o co víc šlo podle Tebe?
Tahle diskuse? Určitě odrazující ode mě. Ne překlad, ne povídka, ale spojovat mě s tím – to by mohlo být odrazující.
P.S. Jsem ráda, že Tě těší, jako těší mě.

Zas jedna vyžvatlávací

assez | 25.07.2012

Ještě jsem uvažovala… je pravda, že tady Harryho tak nelámou. Na druhou stranu Severusem v Unwell tolik nemanipulují. Severus věděl, že co dělá, je proti přirozenosti, a měl možnost bránit se do té míry, že odmítl realitu, ve které žil, aby se naučil žít v realitě, ve které je.
Harry, na druhou stranu, ani neví, v jaké je realitě, jen věří Severusovi, zdráhavě a s rezervami, ale věří. Protože mu moc víc nezbývá. Protože všichni i Harry víme to, že ho Severus přivede ke kýženému výsledku. Ale zbytek? Zbytek je hra.
Překlad: Jo… prosím Tě, ví autorka, že překládáš, že jo?
Jsem ráda, že máš tři kapitoly, jsi úplný blesk.
Poslední doba… chápu. To je relativní pojem. Poslední dobou posledních deset let FF upadá. No jo, ale FF není o moc víc než deset let stará. Takže protimluv. Kam zmizely? Vysublimovaly. Odešly od svých rozepsaných prací. Vyhnal je anonym. Vykašlaly se na to (mává těm zbylým pár stojí-to-za-přečtení českým autorkám). Přestaly mít inspiraci. Začaly kariéru. Nemají čas. Čas jsou peníze! Múza utekla. (HP je přeci u konce, filmy i knihy… a čtenáři? No… když si čtu tady ty komentáře pode mnou, že se jim ani nedivím, že se ji nesnažily honit. Kolik lidí stojí o serióznější povídku? Kolik čtenářek snese serióznější povídku?) Začaly mít potíže ve vlastním životě. Začaly PSÁT. Už je to u konce, jde se žít vlastní život. A ta přílivová vlna po ukončení poslední knihy/posledního filmu z lítosti, že to končí, je taky v trapu. Takže když to zrovna nevyhovuje choutkám tamního kraje, autor může pojít hlady a brousit kolem svých stránek jako hladový vlk.
…mám pokračovat?
Ale v jednom máš pravdu a to je chyba na mé straně, že mi to (já hloupá!) nedošlo. Kdyby vše vycházelo jen z filmů, film kdyby byl kánon, pak je přece naprosto normální, že by přichvátal Severus se slovy: „Nechceš čaj, Harry?“ (WTF, KDY SI ZAČALI TYKAT?!) A Harry by odvětil s rozplizlým úsměvem: „Sevíčku (!!!), ty mi čteš myšlenky!“ a Sevíček by zavrtěl ocáskem a pravil: „Ty jsi to poznal! Ty jsi tak učenlivý student. (!) Vadí ti to?“ a úslužně by přihopsal s cukřenkou. A Harry by jen zavrtěl hlavou, narovnal brýle (jo, ty ten borec občas ještě nosí, i když nemusí, Severusem modifikované čočky jsou taky cool) a prohlásil by: „Od tebe si nechám líbit všechno!“
…zvažuji, jestli jsem nepoužila příliš složitých slov. …a příliš obtížnou zápletku. …a příliš hrubé zacházení. Kdyby jo, upozorněte mě někdo.
Čímž jsem chtěla říct, že pokud autorka naváže na film, (mimochodem taky děsně složitý, naprosto k nepochopení, jak jsem slyšela před premiérou posledního stížnosti), potom asi není zločin, že dál neřeší, že se ti dva nemusí a nemuseli. Založeno čistě na tom si hned po vzkříšení Severuse mají nárok tykat.
Všichni mají tendenci SS z DI označovat za IC. Já si to nemyslím. A co se týká Harryho pozice… u něj se naštěstí moc IC řešit nemusí… přijde mi v této povídce zajímavá, hlavně v pozdějších kapitolách. Tak mě tak napadlo teďka plácnout, že možná právě proto, že Harry není IC, respektive že je z něj loutka, není ani Severus IC. Jako by Severusův charakter definoval Harry. A zase naopak. V momentě, kdy selhává Harryho úloha, Severus může být bastard. Ale nemůže být… Severus.

Re: Zas jedna vyžvatlávací

Adelaine | 25.07.2012

Teď jsem trochu zmatená, proč se tolik vyptáváš na to, zda autorka ví... Poslala jsem jí žádost, jestli můžu tyhle tři věci přeložit do čj, ona mi napsala, že jasně, ať jí pak pošlu odkaz, až skončím. (Tady si nikdy nejsem jistá, co myslej tím skončím - až to dopřeložím?! to může trvat tak klidně tři roky; nebo až s tím začnu?!) Takže jí většinou posílám odkaz (když je to dlouhý), když mám už publikovaných pár kapitol a pak jí pošlu oznámení, až překlad dokončím.
Serióznější... možná psaný se serióznějším přístupem, ale vezmi si takový Kámen manželství, ten je kladně přijat snad každým (ok skoro, asi se najdou i tací, kterým se nelíbil) - je OOC, celý romantický, zápletka značně nadsazená, přesto jsou charaktery postav oddělené, pevné, zachované a v rámci uvěřitelnosti. Záleží pak, proč píšeš a pro koho píšeš, jestli čekáš ovace davu nebo nadšení hrstky nebo ti stačí tvůj vlastní pocit.
Já jsem v DI na začátku, ale proč IC? Osobně si nemyslím, že jsou ty dvě postavy tak propletené, je pravda, že k Harrymu má Severus speciální chování a pocity, které nemá k nikomu jinýmu a tím se hodně projevuje jeho charakter, ale zase čím víc povolíš, o to víc příště ještě zkusí... a tak to pokračuje, až dokud z tebe něco zbývá. Ale je to první povídka, kde SS Harryho nenávidí, chce ho pokořit, zneužít tak krutě, jak to jen jde, nehledě na to, jaký Harry je. A to bych označila jako IC. A Harry ustupuje. Proto, aby měl stále ten pocit, musí ho tlačit ještě dál. Nevím... uvidím pořádně, až to dočtu.

Re: Re: Zas jedna vyžvatlávací

assez | 25.07.2012

Snad se nevyptávám tolik. Jen se ptám. Na plnou pusu? Abys mi neudělala průšvih. Přestože jsem jí neříkala, odkud jsem, můj nick zná – komentuju u ní (u ní jo) – a mohla by si to nějak propojit a dožadovat se, proč se jí neřeklo o překladu, a protože mám špatné zkušenosti s tím, kdy někdo začal něco překládat bez vědomí autora… a protože je to podle mě v rámci slušného chování, aby o svém překladu autor věděl… a protože Tě jako překladatelku ještě moc neznám… a protože kdybys povolení neměla, mohla bych se na to zeptat já (teď, protože teď kolem povídky docela pobíhá, než se zase ztratí, protože autorky takových povídek mají tendence ztrácet se), tak pro to všechno se Tě ptám. A už se snad ptát nebudu, vidím, že to vedeš zodpovědně.
Až skončíš? Nevím – oni mají anglicky mluvící lidé tendenci mívat zvláštní poznámky, divné dovětky a nepochopitelný slovosled. :D Myslím, že jak jsi to pochopila Ty, pochopila bych to i já (tedy že až skončíš, což je divné – takže předpokládám, že bude fajn jí napsat, že jsi začala. A pokud to chceš upřesnit, zeptej se jí na to.)
Asi se najdou takoví, kterým se nelíbí! :D Pročti si FF deník, prosím Tě. Ale jo, myslela jsem psaní se… serióznějším (špatné slovo) přístupem k psaní – že myslí vážně to, co píší, nedělají si z toho srandu (ne jenom) a neberou to jako oddechovku. (Nemáš pro to jedno pojmenování?:))
Ha! Děkuji. Teď přesně jsi popsala to, proč já si nemyslím, že je to IC. Víš, čím…?
Nápověda…: „první povídka, kde SS Harryho nenávidí, chce ho pokořit, zneužít tak krutě, jak to jen jde, nehledě na to, jaký Harry je“
Zatímco mohu souhlasit s tím, že… ne, vlastně nemůžu. Není pravda, že by Severus Harryho nenáviděl. Má k němu bipolární vztah. A ještě lépe to vystihla sama autorka – nemá Harryho rád. Ale proč by to mělo znamenat, že ho nenávidí? Kdyby ho nenáviděl, dá ho Voldemortovi. Nenávist má schovanou pro Jamese Pottera… Pro Blacka, možná, ačkoli vztah s ním se zkomplikoval ve chvíli, kdy se dozvěděl, že Black je jenom idiot, ale že nevyzradil Voldemortovi polohu Potterových. Jinak ano, jeho by nenáviděl. Dokonce mi nepřijde za těžko uvěřit, že nenávidí sebe. Ne, k Potterovi necítí nenávist.
Co se týká pokoření – souhlasím, chce ho pokořit. Kupodivu… jisté meze by nepřekročil. Nešel by za hranici fyzického pokoření, například. Jeho pocity vůči HP nejsou tak… nezměrné, tak hluboké, aby se k tomuto snížil.
A už vůbec nemohu souhlasit s tím, že by kanonický Severus měl v úmyslu Harryho (byť Jamese) Pottera zneužít tak krutě, jak se dá.
V této povídce se vychází z jistého předpokladu. Jenže v kánonu to šlo poněkud naopak. Proto dva elementy ovlivňují dva různé směry Severusova chování. V DI i v HP kánonu. (A protože jsi u šesté kapitoly, nic Ti říct nemůžu… :D Jen snad že ano, i mě strhlo to, co strhlo všechny ostatní, na Severusově charakteru v DI, ale že ne, neztotožňuji se s důvodem, proč to všechny strhlo. Pro mě je to další kousek Severusova charakteru, na který se může nahlížet tímto způsobem, a to mi samo o sobě stačí k „přiblížení se kanonickému Severusovi“, aniž bych toho Arielina vyhlásila za kanonického.)
BTW… proč asi u poslední sedmidílné kapitoly nedošlo k sesypání se milionů kladných ohlasů? Proč jsou autorky tak moc nespokojené s výsledkem událostí? Že by mnoha lidem rozbily iluze (IC Severuse, nenávidím Pottera, raf, vrr, pokořit, sežvýkat, vyplivnout) a nikdo jim to nechce vyčíst? A pokud ne, pak v čem je problém? Proč se nikdo nemá postavit se zpříma k jejich žádosti okomentovat pořádně těch sedm částí, na kterých makaly tři měsíce? (Maucta.)
Ale mě nemůžeš poslouchat… podle mě nic lepšího než Kámen nikdo nevymyslí a nevymyslel. Nikdo si nedal tu čas a péči. (A od čtvrtého/pátého dílu knihy stojí ty povídky za taky pěkné nic. Zkrátka si přiznejme, že do těchto dvou knih byla temná JKR velkým zdrojem inspirace mnohých. A proto možná povídka jako Kámen. Mnoho věcí jsme nevěděli a mnoha jsme se tedy nemuseli řídit, a proto jsme mnohé mohli stvořit.)
Ale prosím, nenech se mnou vůbec ovlivnit, vlastně mě ani neposlouchej. Přišla jsem k tomu, že mnohé z nás (kromě toho, že já jsem mimozemšťan, taky) mají odlišné představy o Severusovi Snapeovi, a jelikož ho odlišně vnímají, do vkusu (do top 10, na piedestal) se jim trefí jiné povídky. Může to být tím, co podle nich druzí nevidí, nebo tím, že někdo řeší víc aspekt, který ostatní zanedbávají. Ale ono je to vlastně i tak sladké. :)

Re: Re: Re: Zas jedna vyžvatlávací

Adelaine | 25.07.2012

Já se jen vyděsila, jestli si to třeba autorka nerozmyslela, když jsme se o tom už jednou bavily, ale to by mi snad napsala. Tak nakonec jsem se jí ptala původně na všechny tři, to mi neodpověděla, pak v druhé zprávě jsem psala jen ty dvě uveřejněný, tam jsem nějak to poslední zapomněla. No tak až bude epilog, tak se jí zeptám i na něj.
Ostudu? Že by věděla, že jsi tenhle překlad dohazovala Ty? Že by věděla, že jsi taky z Čech a že my, z malý země, se všichni známe a máme za sebe zodpovědnost a ona by čirou náhodou na tenhle překlad narazila? Ale jo, chápu, taky to mám za slušnost a taky bych chtěla vědět, kdyby někdo něco mýho překládal, nehledě na to, že věřím, že to autora musí docela potěšit. A dobré autory je třeba povzbuzovat;).
Napsala jsem ti dlouhý komentář a pak ho zase smazala, páč jsem si na začátku a na konci odporovala…:D Takže znovu:
Se Snapeovým charakterem je to vlastně vtipný… On v kánonu zas tak moc není, a už vůbec ne, co cítí, jen to, co z něj cítí Harry. Takže nakonec všichni soudíme podle sebe. Já si zase říkám, že když Harry nastoupil, bylo mu 31. Což je na jednu stranu dost málo. A taky on je krutý a ubližuje a hodně. Vždyť byl Smrtijedem, z vlastní vůle, a ubližoval. Když nic jinýho, tak prozradil tu věštbu. Věštbu, u který musel vědět, že to povede ke smrti třech lidí, ještě ke všemu malýho dítěte. Ale zase to, že je schopen tak silné lásky, dává naději v dobro uvnitř něj. Toliko k faktům.
A jeho postoj k Harrymu? Musí být bipolární, ale popravdě věřím, že ho nenávidí, protože Harry je důkazem, živoucím důkazem toho, že jeho životní lásku měl někdo jiný, a to se neodpouští. Myslím, že ho ani nemusí vůbec vnímat jako samostatnou bytost, jen jako důkaz, který má neustále na očích. Já bych to asi vyjádřila, že uráží a pokořuje jeho, zachraňuje ji (nezaměňovat pomáhat a zachraňovat!!!). Což je ovšem odhad a co člověk, to jinej odhad. Ale věřím, že když se na to jde opatrně a postupně, jde tenhle jeho/jejich přístup změnit. Harry ukázal dle kánonu, že jemu na změnění pohledu stačí málo (nevyvratitelný důkaz:D). A tohle je perfektně zvládnuté v Kameni a navíc je tam skvěle vyvážena dávka romantiky. Ano, nebude nikdy nic lepšího - máš pravdu, není v něm podivná temnota Rowlingových posledních dílů – ale i povídky s její temnotou mohou být dobré, viz Invictus. I Elysejský klíč byl skvěle zvládnutý i s temnotou, jen pro mě tam autorka už přetáhla určitou hranici, a přestože rodičovský vztah Harry/Severus nemusím, sem by se mi hodil víc.
A budu tě poslouchat, poněvadž mimo jiné i já se ráda vykecávám :D. Btw. Nemáš další povídku, která stojí za přečtení?
P.S. Myslím, že se to dá vyjádřit vážnějším přístupem k psaní.

Re: Re: Re: Re: Zas jedna vyžvatlávací

assez | 25.07.2012

Výtečně, autorku a překlad jsme vyřešily. :)
Škoda – já rozpory ráda.
…achjo, my vlastně nevíme, co dělal, když byl Smrtijedem. (Až na to, že donášel, jistě.) Tohle máme dost pomýlené z fikcí. (Stejně tak je pravda to o Harryho POV. Tady spoléhám na to, že to koriguje autorka=JKR.)
Ve skutečnosti si nemyslím, že mu to muselo dojít. Docela dobře sám před sebou mohl ututlat, k čemu povede taková informace v rukou Voldemorta.
…no jo, a taky je to jediné, co po ní zbylo. A to je do háje argument, přes to, že Ti zbytek odkývám. Teď záleží už vysloveně na postavě, jestli se přiklání spíš ke svým pudům, k nenávisti vůči Potterovi, anebo k ní, k Lily, jedinému způsobu, jak vnímat svět bez jeho temnoty.
S tím vykecáváním jsem průhledná. :D Do háje, musím změnit image.
Málo se jich pohybuje v relaci: 1) KM, EK, Můj pátek, 2) Invictus, NoG, Unwell… Proto jsou tak dobré. A proto jsou výjimečné.
P.S. Souhlas.

Re: Re: Re: Re: Re: Zas jedna vyžvatlávací

Adelaine | 25.07.2012

Ještě jedna věc a pak ti přestanu vyvracet přesvědčení. Harry vypadá jako James. A to je síla... Vypadá jako člověk, který mu dělal ze života peklo a nakonec si vzal i to nejcennější. Věřím, že kdyby nevypadal jako James, šlo by o úplně něco jiného. A kdyby Harry byla holka vypadající jako Lily, tak by pro ni udělal první poslední (dokud by u ní nenašel čistě Jamesovi vlastnosti:D)...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zas jedna vyžvatlávací

assez | 26.07.2012

Jeho vzhled mění něco na tom, o čem jsem mluvila? :)
Vidíš? A tohle je přesně ta věc, kterou nemůžeme vědět jen zprostředkovaně, Harryho očima. Tohle je fakt. Tedy – spoléháme na to, protože v té fázi nás neměla autorka důvod mystifikovat.
A zase – vypadá, nebo se mu Harry podobá?
Severus by byl idiot, aby si po těch letech myslel, že mu James něco vzal. Lily nebyla věc. A Severus byl ten, který udal směr jejich vztahu. (A Severus není idiot.)
*nakloní hlavu na stranu*
I nad tím jsem uvažovala. Kdyby se Harry narodil jako holka. Což mi připomnělo jednu povídku – možná ji znáš. Četla jsem ji nedávno.
https://www.fanfiction.net/s/3712407/1/Girl_in_the_War
Řekněme, že z toho, co vím teď, jak Snapea vnímám teď, si nedovedu představit, že by na dceru Lily Potterové sáhl. (Takže by pro ni poslední neudělal.) Vlastně… podivným způsobem… by to možná bylo horší, kdyby byl holka. Možná tam bych se přihlásila k tomu, že by se nikdy nepřestali nenávidět.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zas jedna vyžvatlávací

Adelaine | 26.07.2012

Ne, nemění to to, co jsi řekla, ale měnilo by to hodně z toho, jak se na něj dívá. Ani já si nemyslím, že by na ni sáhl, myslela jsem to první poslední v pseudo rodičovském vztahu.
A teď mi ale řekni - víme, že Snape udává směr vztahu Harry/Severus. A první co udělá, je, že Harry zjistí, že ho Severus nenávidí (po první hodině), po hostině má dojem, že se mu nezamlouvá. Kde se teda ta nenávist vzala? Byla to jen křivda spáchaná Jamesem nebo i 'zrada' od Lily... A neříkám, že on neví, co se v jejich vztahu s Lily dělo, ale něco, ač si to racionálně dokážeš vysvětlit jakkoliv, prostě tak necítíš. Ale ano, to všechno jsou jen dohady.
Není to jeho dvojče, takže asi jen podobá, ale natolik, že každý, kdo znal Jamese, ho pozná... to je docela dost
Povídkou ukazuje zajímavý pohled, mírně s ní souhlasím, zvláště: "How much simpler his life would be if she were a boy." Protože jako holka by byla více asociovaná s Lily, než automaticky s Jamesem. Ale nedělo by se to takhle, podle mě.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zas jedna vyžvatlávací

assez | 27.07.2012

:) Nevěřím, že by ji bral jako její otec.
Ne, nevíme to, odhaduji to já. A – je rozdíl mezi udávat směr vztahu a můj úhle pohledu na někoho, a z Harryho POV ho Snape nenávidí, basta.
Souhlas, něco tak přes racionálno necítíš, souhlas, mohl ho vidět i jako zradu Lil (ale neviděl – můj názor). Možná proč takový názor mám – kdyby si jen myslel, že je HP reinkarnace JP a spojilo by se to se zradou té fuchtle Lily Potterové, vytasil by hůlku a HJP už by nebyl problém knihy.
How much simpler his life would be if she were a boy. – spíš jsem si tuhle otázku vztáhla na čtenářky a teď mi tak dochází, že kdyby tohle JKR udělala, ta věta by stála takhle: How much simpler would the books be if he was a girl. :D
Protože jako holka by byla více asociovaná s Lily, než automaticky s Jamesem. Ale nedělo by se to takhle, podle mě. BTW, proč myslíš, že by byla asociovaná víc s Lil, co tím vlastně myslíš? Že by byla víc jako Lily?

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

Albertkig | 01.06.2018

The prostate related is an essential section of a male's reproductive system. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The prostate related is situated just as you're watching rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, in most cases really miserable and inconvenient for your patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.Prostate infection, also called prostatitis, is among the most common prostate-related symptom in men younger than 55 years old. Infections from the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of most kinds of prostate infection. It is a result of bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition connected with a particular defect inside gland and also the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be a result of trauma towards the urinary tract or by infections received from other regions with the body. A patient may go through testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal in the prostate defect followed by the use antibiotics and NSAIDs to treat the redness.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not to determine the cause of these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other believe intensive exercise and lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper weight loss program is important. These are some of the steps you can take to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for general health and it'll also maintain the urinary track clean.

2. Some studies declare that a few ejaculations a week will assist you to prevent prostate type of cancer.

3. Eat pork without excess. It has been shown that consuming greater than four meals of beef weekly will increase the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most significant measure to look at to ensure a normal prostate is always to choose regular prostate health screening. If you are forty years of age and above, you must go for prostate examination one or more times a year.

...jé, takže se do překladu pouštíš?

assez | 24.07.2012

Dnes v noci jsem silně uvažovala, komu ten překlad pichnout. :D Tak jsem ráda, že to budeš překládat Ty. (Betu máš, že ano?)
P.S. Nemohu za to, že v poslední době neexistují povídky normálnější, kde by byly charaktery dobré a pevné, a příběhy by aspoň za něco stály. A že jsou to zorvna otrocké povídky… copak můžu za to, že MPREGy jsou většinou o ničem, chlast a cigarety mě u Severuse odpuzují, nucená manželství jako povídky většinou taky dopadnou katastrofálně… co tam ještě…? A na DI jsem Tě nepřivedla já, yellow, tak si nestěžuj! Kdybys jen věděla… (vůbec se nebrání :D)

Re: ...jé, takže se do překladu pouštíš?

Adelaine | 24.07.2012

Jj, už nemusíš hledat, mám přeloženy asi tři kapitoly a čekám na opravení a začnu je pomalu publikovat...
Čemu říkáš poslední doba a kde jsou tedy ti autoři minulých dní (popř. kde nechali své povídky?!)
Zároveň s tímhle jsem přemýšlela, jak jsme se kdysi u Siriny bavily, proč Snapea znázorňují jako čestného, hodného a já nevím jakého ještě, v mnoha povídkách a ne takového, jaký je... Viděla jsi filmy?! Ať už si o nich kdokoliv myslí cokoliv, tou vizualizací postav ti je ovlivní a ve filmu se Harry se Snapem nenesnášejí (jak se z tohohle slova dělá kruci zápor?!), ve filmu mají spolu takový až hravý vztah. Teda mně to tak vždy připadalo, zvláště, kdž ho Snape tak mlátí papírama do hlavy cca ve 4. díle snad (to mi prostě připadá jako přátelské gesto). Takže, neskončily dobré povídky se zvládanými charaktery po natočení filmů? Aspoň těch pozdějších?
Nejvíce IC Snapea bych asi označila v DI (i když jsem asi u kapitoly 6 zatím), ale teda můžu se z něj osypat, páč tlačí Harryho do pozice, která je strašná a v který mi začíná být ta postava vyloženě nesympatická.

Re: Re: ...jé, takže se do překladu pouštíš?

Adelaine | 24.07.2012

A pak samozřejmě k tomu přidej prozření a smíření se s Harrym na konci sedmého dílu (teda Harryho s ním in memoriam)... a je na světě hodný Snape...

Re: ...jé, takže se do překladu pouštíš?

yellow | 28.07.2012

Já neřekla, žes mě přivedla na DI. To na mě hodila Sal. :D Já mluvila o Unwell. ;)

...

yellow | 22.07.2012

Mám pocit, že Námluvy už jsem četla, na Pouto krve se těším a Noc a Invictus si asi nechám na později, protože v kombinaci s DI a Unwell bych se z toho už asi zbláznila.
Jen mě zaujalo... K Nocím a k Invictus Tě dovedla assez? Koukám, že má nadání na vyhledávání určitého typu povídek a jejich "vmanévrování" překladatelům, že assez. :D
Každopádně přeji pevné nervy při překladu, a ať Ti to jde pěkně od ruky.

Re: ...

yellow | 22.07.2012

Ehm... tak jsem právě zjistila, že Pouto krve už jsem taky četla. :(

Re: ...

Adelaine | 22.07.2012

Jasné, její nadání je očividné...:D Já nad tím dlouho přemýšlela a prostě mi přijde, že v tom příběhu jsou charaktery nejblíže tomu, jak si je představuji (z toho, co jsem četla). Každopádně až a jestli je začneš číst, tak doporučuji alespoň začátek číst první u Invictu.
Díky za přání, také ti přeji, ať ti překlad jde, baví a nzblázníš se z toho;)

Re: Re: ...

P.S. | 24.07.2012

A koukala jsem, že oproti Unwell, je Invictus červená knihova...

Re: Re: Re: ...

assez | 24.07.2012

...a jak jsi daleko? :D Ne, dobře… to není tím, co je a co není červená knihovna, ale koho z těch dvou nebožáků máte raději!

Re: Re: Re: Re: ...

assez | 24.07.2012

Já věděla, že na něco zapomenu… máš už souhlas? S překladem myslím.

Re: Re: Re: Re: Re: ...

Adelaine | 24.07.2012

Jasný, mám. na nog, invictus a i jestli bude epilog.

Re: Re: Re: Re: ...

Adelaine | 24.07.2012

No, Nog nečtu (teda přečetla jsem konec a občas kapitolu, když chci vědět, jak to bude pokračovat) a Invictus mám přečtený všechno, co tam zatím dala, takže do 39 kapitoly.
A nesouhlasím. Ano, mám radši Severuse, ale přesto (teď netuším, nakolik je to spoiler) Harryho zdaleka takhle nelámou. Vlastně ho nelámou skoro vůbec, aspoň ne duševně. Hrajou si s ním, i s psychikou, ale stále je to a vždycky byl on.

Re: Re: Re: Re: Re: ...

Adelaine | 24.07.2012

A hlavně Harry neztratil naději...

Re: Re: Re: Re: Re: ...

assez | 24.07.2012

Nemyslím si, že si to myslí autorka Invictu. Ale jinak - ano, není otroctví jako otroctví.

...

Jája | 19.07.2012

Taky jsem hodně zvědavá na Námluvy HP. Noci - Invictus asi číst nebudu (ale pevně věřím, že bude mít hodně čtenářů). Přeci jenom mám raději (klišoidní) romantiku, ve které se nevyskytuje moc násilí (třeba povídkou Unwell, se nemůžu vůbec prokousat). A sex scény (ne že bych si jejich čtení neužívala) raději vyměním pocitovky.
Přeji ti, aby se ti všechny povídky dobře překládaly, bavily tě, a mi si tak i nadále, mohli díky tobě, užívat další příběhy se světa HPFF.

Re: ...

Jája | 20.07.2012

Jaj, když vidím to slůvko "mi", tak je mi velmi stydno a toužím po vymazání svého příspěvku.

Re: ...

Adelaine | 24.07.2012

Díky za přání. Jestli máš ráda klišoidní romantiku, tak to se na Námluvy těš, to je skoro jedno velký klišé...;) Na mě teda až moc sladký, jak jsem zjistila, když jsem to dočetla dál, ale dobrý proložení k Unwell, Invictus, apod. Já osobně mám pocit, že Invictus zdaleka není tak tvrdý jako Unwell, ale... no uvidíte. Doufám, že se ti příběhy budou líbit.

Námluvy HP

evica | 19.07.2012

Adelaine, fandím ti, máš pěkný blog a už se moc těším na překlad Námluv Harryho Pottra..

Záznamy: 1 - 44 ze 44

Přidat nový příspěvek