Zajímavé povídky v aj

Vzhledem ke stále ubývajícímu času a přibývajícím povinnostem začínám ztrácet iluze, že bych se pustila do překladu dalších povídek. Takže jsem se rozhodla dát sem takový krátký seznam povídek, které mě natolik zaujaly, že jsem je chtěla přeložit po dokončení těch, co dělám teď. Jsou to opravdu jen ty, které bych chtěla přeložit. Doufám, že to někdo třeba využije jako doporučení co číst, popřípadě třeba i přeložit. Znáte tak trochu můj vkus, jsou možná trochu drsnější, do určité míry romantické, ale žádné sladké řečičky (moc), a vážně mi připadá dobrý i příběh.

The Pendulum of Choice

FFDeník; Autor: Rushlight; Varování: AU, paralelní vesmíry, non-con; Páry: Harry/všechny možné

Světlá strana prohrála, přežil jen Brumbál a Harry. Albus dá Harrymu magický amulet, který jej dokáže přenášet do paralelních vesmírů, se slovy, aby si našel domov. Harry tedy uteče, poznává množství realit, zažívá různá dobrodružství, seznamuje se s různými dalšímy Harryi, Hermionami, Rony,... a snaží se najít místo, kde zakotvit.

Zezačátku to vypadá jen jako různé, po sobě jdoucí, nesouvislé příběhy, ale čím dál se příběh rozehrává, tím větší dává smysl, tím víc spojitostí a pravd se objevuje. Zaujalo mě to až víc ke konci, ale neuvěřitelně se mi to líbilo.

Anachronism

FFDeník; Autor: StarCrossed; Varování: AU, non-con; Pár: snarry

Autorku znáte již z Nocí a Invictu. Tento příběh je vyprávěn ze Snapeova úhlu pohledu. Ten se probere po uštknutí Nagini a zjišťuje, že uběhlo již šest let a že těch šest let očividně prožil, vybudoval s Potterem firmu a vstoupil s ním do partnerství. Nemá vzpomínky, ani pocity na podvědomé úrovni se mu nezměnily, jen mu bylo řečeno, že se údajně zotavuje ze záhadné nemoci a že než před pár týdny upadl do kómatu, věděl, co se děje. Snaží se potýkat s novým neznámým životem a Potterem, který se ho nechce vzdát, a zároveň podle vodítek, která nalézá, zjistit, proč si to nepamatuje a co se mu stalo.

Autorku mám velmi ráda kvůli jejímu velice IC Snapeovi. I zde si Snape dlouho zachovává svoji povahu, navíc mě velmi vtáhla do děje detektivní zápletka. Bohužel Kayla tentokrát neměla tolik času na rozehrání postupného sblížování hlavních hrdinů, tudíž je tam nelogický přerod Snapeova chování. Až na to jsem z povídky byla docela unešená.

Snape: The Home Fries Nazi

FFDeník; Autor: Pir8fancier; Varování: AU, deprese; Pár: snarry

(Bylo mi řečeno, že v současné době se na překladu už pracuje)

Po porážce Voldemorta Smrtijedi naráz ztratí veškerou magii. Harrymu se děje to samé, akorát pozvolna. Pomalu se propadá do deprese a jeho poslední nadějí se zdá být jediný člověk, který se se ztrátou magie dokázal vypořádat: Severus Snape.

Povídka je kratší a je v ní nádherně popsaná deprese ze ztráty něčeho esenciálně důležitého i způsob, jak se s tím dá bojovat.

 

PWP

Tak ty tu samozřejmě nemohly chybět. Zde předkládám dvě, co se mi zdály vzrušující a s relativně dobrým minipříběhem

Fire Call

Několik na sebe více či méně navazujících PWP.

Snape se po válce stane válečným hrdinou a velmi zaměstnaným mužem, když si zařídí poradnu pro lidi s magickým problémem. Harry se mu snaží dovolat, protože ho někdo při závěrečné bitvě trefil impotentní kletbou. A tím to celé začne.

No jo, romantické, vzrušující, vtipné. Co jiného by člověk od PWP chtěl?!

Unexpected Effect

Harrymu se nepodaří na hodině lektvar a Snape se musí potýkat s následky. No jo, ohraná klasika, ale v podání StarCrossed, takže zatraceně vzrušující.

Diskuze

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek