Námluvy HP - Epilog

09.09.2012 17:15

Epilog

Hermiona otevřela okno a usmála se, když spatřila sovu, která na něj klepala. „Ahoj, Hedviko. Neseš dopis od Harryho, že?“

Hedvika odevzdala obálku a svitek ze svých drápů a přijala od Hermiony pamlsek, usadila se na nedaleké bidýlko, aby ho snědla a odpočinula si. Hermiona donesla obě položky zpátky do postele a opatrně se vplížila pod peřinu, pohybovala se trochu neohrabaně kvůli svému velkému břichu. Loktem strčila do pořízka, který se v její nepřítomnosti zvládl rozvalit přes celou šířku postele.

„Rone, dostali jsme dopis.“

Ron vystrčil hlavu zpod pokrývky, jeho vlasy vypadaly rozkošně rozcuchané a ona odolala touze ulíbat ho do bezvědomí. Pro teď. „Od Harryho? Co v něm stojí?“

Hermiona otevřela obálku a vytáhla kouzelnickou pohlednici, kterou podala Ronovi, pak rozbalila svitek.

*Rone a Hermiono,

Máma měla pravdu – Korfu je úžasné. Oceán je tak modrý a tak čistý, že je vidět až na dno a včera jsme doopravdy plavali s delfíny! Ano, opravdu. Sev seděl na pláži a měl neslušné komentáře o mých plaveckých schopnostech. Nebojte se, dneska jsem mu to vrátil, když jsem ho zatáhl do vody a – no, dokážete si představit ten zbytek. Pokud ne, řekni Ronovi, ať se podívá do knihy na stranu 343.

Tyhle líbánky jsou přesně to, co jsme potřebovali po posledních měsících, potom poražení Voldemorta a navíc s tou svatbou a vším. Věřili byste, že se Sirius pokoušel rvát mi do ruky fotky ‚vhodných kouzelníků‘ až úplně do obřadu? Alespoň jeden druhého během svatby neprokleli, což je pozitivní znamení.

Egypt byl skvělý a Bill s Dracem byli perfektní hostitelé. Nevím, jestli vám to Bill říkal, ale rozhodli se, že zůstanou spolu, i když smlouva už vypršela. Neumíte si představit, jak je zvláštní vidět Draca a Billa společně. Draco je takový smrkáč, ale když mu Bill řekne, aby sklapnul, tak ho doopravdy poslechne! Sev říká, že je škoda, že Draco nedostával na zadek jako dítě, ale to samé říká i o mně, takže ho oba ignorujeme. A já si nedokážu představit, že skutečně se ze všech lidí shodnu na něčem zrovna s Dracem Malfoyem. Bill chce, abych přijel i příští léto a zůstal déle. Koupil si výtisk máminy knihy, viděl v ní moje kresby a říkal, že jsou dost dobré. Gringottovi po mně chtějí, abych vytvořil seznam jejich nálezů – vypadá to, že nějaké ze starších pokladů jsou vybíravé, jaký jejich obrázek může být pořízený. Od doby, co vyšla ta kniha, jsem obdržel půl tuctu dalších požadavků na mé kresby, takže možná přece jen budu potřebovat manažera, Rone. Samozřejmě, Sev je neskutečně samolibý ohledně celé té věci, ten na nervy jdoucí blb.

Zítra, na moje narozeniny, si jdeme udělat piknik k rozvalinám a já vám pošlu pohlednici.

S láskou,

Harry*

Ron zvedl pohlednici, aby oba mohli sledovat, jak se postupně objevuje panorama modrého oceánu, za ním následoval obraz ostrých skal a pak popadaných kamenů. Skončil na dvou postavách, sedících společně na jednom z kamenů, paže obtočené kolem druhé osoby, brada vyššího muže spočívala na divoce rozčepýřených černých vlasech toho menšího, zatímco se oba dívali na výhled se stejnými výrazy spokojenosti.

A v pozadí, mohla Hermiona přísahat, že viděla přízračný obrázek ženy s dlouhými, červenými vlasy, jak se na pár láskyplně dívá…

KONEC

@@@

Poděkování: Moc děkuji Dianě Williams za její povídku a za povolení k překladu, také moc děkuji Hoshi za kontrolu.

Speciální poděkování bych ráda věnovala Máje, Lanevře, Profesoru, kteří komentovali každou kapitolu a Sitaře, cim, belldandy, Nade a bacilu, kteří komentovali každou kapitolu od chvíle, kdy se k nám přidali. Děkuji moc, jste skvělí. Dále moc děkuji Saskye, grid, kami, Symphony, Bobo, Jáje a všem dalším komentujícím. Moc jste mně pomáhali.

 

<Kapitola 15

Komentáře

Paráda

Karin | 20.06.2018

To byla bombová povídka moc dík dík.

....

ester | 21.12.2016

Po dlhsej dobe vdaka Kalamity Jane som si to znova precitala. Pacilo a uzila som si to ako po prvy raz. Vdaka

líbí

Noni | 10.05.2016

Moc hezká povídka. Děkuji

Příjemná četba

Janpis | 09.04.2016

Příjemná četba. Díky. Hodně mě pobavil Brumbál. :)

Děkuju!

Extasy | 20.12.2015

Číst tuhle povídku byl pro mne zážitek. Je to přesně ten typ povídky, po které by měl člověk sáhnout, když nemá nejlepší den, trápí ho chmury atd. Mě momentálně trápí pouze angína, ale díky této povídce jsem aspoň na chvilku zapomněla, že jsem nemocná.
Neotřelý příběh krásně plynul, nikde se nezadrhával, poskytl správnou dávku napětí a donutil mě neodložit čtečku, dokud jsem nedošla do konce, který byl přesně takovým koncem, jaký od povídky tohoto druhu očekávám. Tohle všechno bych si ale nevychutnala bez skvělého překladu, takže děkuju za tuto povídku i za její precizní překlad. Pohladila na duši :)

krása

Enye | 03.11.2015

V poslednej dobe veľmi komentáre nepíšem, ale teraz som musela. Je to nádherné. Popravde som od poviedky takého typu veľa nečakala, ale teraz skladám klobúk... Super zápletka, výborné vyvrcholenie a úžasný koniec. Tlieskam:)

====

weras | 06.05.2015

Nevím,proč jsem ještě nenapsala komentář k této povídce,když jsem ji dnes přečetla už aspoň po páté! Je skvělá,bezva se čte(a není to jenom autorkou) a rozhodně mě pořád baví si ji číst. Je dost povídek,které můžu číst pořád dokola a nikdy mě neomrzí a tato povídka mezi ně rozhodně patří.Asi se mi na ni líbí to,že se Harry rozhodl sám a řekla bych,že skvěle. A ten epilog mě vůbec nevadí,klidně mohl být i delší!!! Takže velký dík za tuto povídku!!!

dík

Yae | 12.06.2014

Díky moc za nádherný překlad, fakt jsem si tuhle povídku naprosto užila

Re: dík

Adelaine | 22.06.2014

To mě moc těší. Já děkuji za komentář.

:-)

KalamityJane | 17.05.2014

Nádherná povídka, děkuju za krásný překlad :-)

Záznamy: 1 - 10 ze 57
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek